POWIATOWA LUBUSKA GALA TEATRALNA

Lubuska Gala Teatralna jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci  i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury, realizatorami – organizatorzy etapów powiatowych: samorządy lokalne, domy, ośrodki i centra kultury.

PRO ARTE 2018 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

Do udziału w spotkaniach zapraszamy teatry działające w szkołach, domach kultury oraz innych instytucjach zajmujących się edukacją teatralną dzieci i młodzieży, skupiające uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W spotkaniach mogą uczestniczyć teatry prezentujące różnorodne formy teatralne niezależnie od konwencji.

Lubuska Gala Teatralna jest przedsięwzięciem, które odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

Scena Dziecięca (zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych – klasy I – VI)

Scena Młodzieżowa (zespoły złożone z uczniów VII klas szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum)

Spektakl przygotowany przez uczniów w różnym wieku bierze udział w tej kategorii, z której jest większość uczniów w grupie.

– 14 maja 2018 r. ELIMINACJE POWIATOWE LUBUSKIEJ GALI TEATRALNEJ  „SCENA DZIECIĘCA” ORAZ „SCENA MŁODZIEŻOWA”, sala widowiskowa Gminnego Centrum Kultury godz. 10:00

Karty zgłoszeń należy składać do 23 kwietnia 2018 r. na adres Gminnego Centrum Kultury w Kargowej

LGT PRO ARTE 2018  REGULAMIN POWIATOWE

LGT PRO ARTE 2018 FORMULARZ ZGŁOSZENIA POWIATOWE