Studio piosenki

Zespół wokalny działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej, to w głównej mierze uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Kargowej. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach – grupa młodsza (klasy I – III) oraz grupa starsza (klasy IV – VI oraz gimnazjaliści). Na zajęciach dzieci oraz młodzież uczą się podstaw wokalnych, które pozwalają na prawidłowe śpiewanie poprzez prawidłowy oddech, poprawną dykcję a przede wszystkim uczą się poprawnej intonacji wykonawczej czyli czystości w śpiewaniu. Przygotowujemy repertuar na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, konkursy wokalne itp. Repertuar dobierany jest odpowiednio do poszczególnych grup wiekowych. Oczywiście przygotowujemy również utwory polecane przez uczniów śpiewających w zespole wokalnym.

Instruktor: Marcin Rogala