Sukces młodzieży z Gminnego Centrum Kultury w Kargowej

Dnia 23 kwietnia br. w sali widowiskowej Sulechowskiego Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe Sceny Młodzieżowej Lubuskiego Festiwalu Piosenki. Festiwal jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2018 realizowany w województwie lubuskim. PRO ARTE 2018 to cykl prezentacji artystycznych organizowanych na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

Podczas ww. konkursu młodzież z Gminnego Centrum Kultury w Kargowej otrzymała:

w kategorii zespół wokalny wyróżnienie dla „Zespołu Gdzie jest G-dur”, w skład którego wchodzą Marek Buczkowski – gitara basowa, Bartłomiej Mania – gitara elektryczna, Jakub Gągorowski - perkusja, Rozalia Kaim - wokal, Patrycja Pacyna - wokal oraz Dominia Karacz - wokal, zespół ten prowadzi Pan Marek Buczkowski.

Natomiast w kategorii wokaliści nominację do dalszego etapu festiwalu – finału wojewódzkiego otrzymała Patrycja Pacyna oraz Dominika Karacz, które odbędą się dnia 12 maja br. w Nowosolskim Domu Kultury. Wokaliści należą do sekcji wokalnej GCK w Kargowej, którą prowadzi Pani Marcelina Bienkiewicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.